Η Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 έχει οριστεί  ως 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού σχολικού έτους 2017-2018.

Με την ευκαιρία αυτή,  πραγματοποιήθηκαν σήμερα στο σχολείο μας οργανωμένες αθλητικές δράσεις και δραστηριότητες με στόχο να δοθεί στους μαθητές/τριες μας η ευκαιρία να βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση συνηθίζοντας σ? έναν τρόπο ζωής και άσκησης που ιδανικά θα συνεχίσουν και στην ενήλικη ζωή τους.

Πραγματοποιήσαμε στο χώρο του σχολείου μας αθλητικές και κινητικές δραστηριότητες, παιχνίδια, προβολές ταινιών και βίντεο, διαδραστικές συζητήσεις, εικαστικές ενασχολήσεις,  θέτοντας ως στόχο τη συνειδητοποίηση,  ότι η άθληση είναι μεν πρωτίστως μια ευχάριστη δραστηριότητα, αλλά και μια πολύτιμη εμπειρία για όλους μας!

ΑΘΛΟΥΜΑΙ-ΧΑΡΑ...ΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

DSC00507 2