«5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού » – «Η τσάντα στο Σχολείο»

Η Δ/νση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του ΥΠ.Π.Ε.Θ. εναρμονίζει την 5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018.

Με σύνθημα «ΑΣ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ» θα πραγματοποιηθούν στη σχολική μας μονάδα δράσεις ψυχαγωγίας εντός του σχολικού ωραρίου σε κάθε διδακτήριο κατά το πρώτο δίωρο. Τις υπόλοιπες ώρες τα μαθήματα θα συνεχιστούν κανονικά.

Οι προβλεπόμενες αθλητικές δράσεις θα υλοποιηθούν για όλους τους μαθητές του σχολείου όταν ο καιρός το επιτρέψει.

Το ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει την Παρασκευή 28/9 κανονικά και στα δυο διδακτήρια.

Τέλος στα πλαίσια της εκπαιδευτικής δράσης «Η τσάντα στο Σχολείο» αύριο Παρασκευή 28/9 οι μαθητές καλούνται να αφήσουν την τσάντα στο σχολείο.

Ενημέρωση για δράσεις του σχολείου μας την Παρασκευή 28/9/2018