chalkboard-1264200_640

Ο αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 10:30 π. μ.

Για τους μαθητές που μετακινούνται με τα λεωφορεία, το δρομολόγιο θα εκτελεστεί κανονικά για τη μεταφορά τους στο σχολείο. Παρακαλούνται να είναι στη στάση εγκαίρως! Η αποβίβαση θα γίνει στη στάση που έχει διαμορφωθεί για τις ανάγκες του σχολείου στo «Δημόσιο Σύστημα Φιλτραρίσματος Νερού».  Από εκεί θα ανέβουν τα σκαλοπάτια και θα εισέλθουν στην αυλή του σχολείου.

Οι γονείς που θα μεταφέρουν οι ίδιοι τα παιδιά τους, θα σταθμεύσουν τα αυτοκίνητά τους στο πάρκινγκ της εκκλησίας και μπορούν να τα συνοδεύσουν κοντά στην είσοδο του σχολείου.

Οι μαθητές θα προσέλθουν μόνοι τους στο χώρο του σχολείου φορώντας υποχρεωτικά τη μάσκα τους χωρίς τη συνοδεία γονέων.

Με την ολοκλήρωση του αγιασμού θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές.

Η αποχώρηση θα γίνει στις 11:15 π.μ.

Από την Τρίτη το πρωινό πρόγραμμα θα λειτουργεί κανονικά 8:15 – 13:15. Για την έναρξη της λειτουργίας του ολοήμερου τμήματος θα ενημερωθείτε με νέα ανακοίνωση.

Καλή σχολική χρονιά!

Αγιασμός σχολικού έτους 2020-2021