Σχετικά με την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου, οι μαθητές του σχολείου πρέπει να φορούν άσπρη μπλούζα και μπλε σκούρο παντελόνι τα αγόρια και τα κορίτσια μπλε σκούρα φούστα και άσπρο καλσόν. Τα παπούτσια των μαθητών καλό δύνανται να είναι μαύρα ή μπλε σκούρα ή καφέ. Η κονκάρδα που δίνεται από το σχολείο καρφιτσώνεται στο αριστερό άνω μέρος της μπλούζας του μαθητή/τριας, στο ύψος της καρδιάς. Τέλος σας συνιστούμε να μην καρφιτσώνετε τις κονκάρδες πάνω στα φουλάρια, για να αποφευχθεί η καταστροφή τους. Την 28η Οκτωβρίου μετά το πέρας της δοξολογίας στη Βάρη και στο Μάννα, οι μαθητές που παρελαύνουν θα συγκεντρωθούν πίσω από το Δημαρχείο Ερμούπολης πλησίον του χειμερινού σινεμά Παλλάς στις 11:00 π.μ..

Ενημέρωση για την παρέλαση 28ης Οκτωβρίου