Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε, ότι ο αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:00 π.μ.

Τα δρομολόγια των λεωφορείων θα εκτελεστούν κανονικά.

Οι μαθητές θα προσέλθουν φορώντας υποχρεωτικά τη μάσκα τους χωρίς τη συνοδεία γονέων. Για να μπουν στο χώρο του σχολείου θα πρέπει να έχουν μαζί τους δήλωση αρνητικού self test.

Με την ολοκλήρωση του αγιασμού θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές.

Η αποχώρηση θα γίνει στις 9:45 π.μ.

Από την Τρίτη το πρωινό πρόγραμμα θα λειτουργεί κανονικά 8:15 – 13:15.

Για την έναρξη της λειτουργίας του ολοήμερου τμήματος θα ενημερωθείτε με νέα ανακοίνωση.

Σύμφωνα με τα νέα υγειονομικά πρωτόκολλα ασφαλείας οι μαθητές θα προσέρχονται στη σχολική μονάδα με αρνητικό self test κάθε Τρίτη και Παρασκευή.

Εξαίρεση αποτελεί μόνο η 1η εβδομάδα που οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο με τη βεβαίωση τη Δευτέρα 13/9 και την Πέμπτη 16/9.

Επίσης, από 8/9/2021 έως 17/9/2021 μπορείτε να παραλαμβάνετε 6 δωρεάν selftest (για τις επόμενες 3 εβδομάδες λειτουργίας των σχολείων) από τα φαρμακεία.

Τέλος, σας ενημερώνουμε ότι η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική στις αίθουσες διδασκαλίας αλλά και κατά τη διάρκεια του διαλείμματος. Δεν χρησιμοποιείται μόνο κατά την ώρα της Γυμναστικής. Για το λόγο αυτό, καλό θα είναι να υπάρχει στη τσάντα των παιδιών και δεύτερη μάσκα, αλλά και το ατομικό τους αντισηπτικό.

Καλή σχολική χρονιά, με Υγεία!

Αγιασμός σχολικού έτους 2021-2022