Σας ενημερώνουμε ότι τη σχολική χρονιά 2017-2018 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2011 έως 31-12-2011.

Οι εγγραφές των μαθητών της Α΄ τάξης θα πραγματοποιούνται από την Τρίτη 2 Μαΐου έως Παρασκευή 19 Μαΐου και ώρες 12:00 έως 14:00 στο διδακτήριο της Βάρης.

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

1. ΑΙΤΗΣΗ ΓΟΝΕΑ (δίδεται από το σχολείο)
  2. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ (δίδεται από το Νηπιαγωγείο)
  3. ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ (στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.)
  4. ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ (από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας π.χ. λογαριασμός Δ.Ε.Κ.Ο.)
  5. ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ (Α.Δ.Υ.Μ.) (δίδεται από το σχολείο. Συμπληρώνεται από γιατρό και κατατίθεται ως το τέλος Σεπτεμβρίου και έχει τριετή ισχύ).       Το Α.Δ.Υ.Μ. αποτελεί απαραίτητο πιστοποιητικό για τη συμμετοχή των μαθητών στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.

eggrafesAslide

Εγγραφές Α΄Δημοτικού Σχ. έτους 2017-18