Οι εγγραφές των μαθητών που πρόκειται να εγγραφούν στην Α΄ τάξη Δημοτικού για το σχολικό έτος 2019-2020, θα γίνονται στο σχολείο μας, από 6/5/19 έως και 20/5/19, καθημερινά 08.15-09.30

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη είναι τα εξής:

1. Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου (δίνεται από το Νηπιαγωγείο).

2. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

3. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή ( Α.Δ.Υ.Μ): (δίνεται από τη διεύθυνση του δημοτικού σχολείου κατά την εγγραφή, προκειμένου να συμπληρωθεί από γιατρό).  Έχει τριετή ισχύ.                                  Για τη συμπλήρωσή του, θα έχετε στη διάθεσή σας, το χρονικό διάστημα έως και το τέλος του Σεπτεμβρίου του 2019.

Το Α.Δ.Υ.Μ, αποτελεί απαραίτητο πιστοποιητικό για τη συμμετοχή των μαθητών στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.

5. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ, (αναζητείται από τη σχολική μονάδα).

Για αλλοδαπούς μαθητές επίσημα μεταφρασμένη Ληξιαρχική Πράξη Γεννήσεως.

Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η!

Σε περίπτωση μαθητών με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες οι γονείς/κηδεμόνες συνυποβάλλουν γνωμάτευση από Κ.Ε.Δ.Δ.Υ. ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη δημόσια αρμόδια υπηρεσία, χωρίς αυτή να αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής.

Εγγραφές στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2019-2020