Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την άμεση ανταπόκρισή του στην πρότασή μας για αισθητική αναβάθμιση του εσωτερικού χώρου του διδακτηρίου του Μάννα. Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων όχι μόνο επέδειξε περισσή προθυμία για προσωπική εργασία, αλλά ανέλαβε και το οικονομικό κόστος. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και σε όλους τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Δ.Σ. και έσπευσαν εθελοντικά καταβάλλοντας κάθε φιλότιμη προσπάθεια για τη βελτίωση της εσωτερικής εικόνας του κτηρίου.

Το Σάββατο 1/4/2017 και την Κυριακή 2/4/2017 προσήλθαν στο διδακτήριο του Μάννα με όρεξη, κέφι και πολλή αγάπη για τα παιδιά και άλλαξαν την εικόνα του σχολείου. Τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά. Ο χώρος έγινε αγνώριστος. Οι τοίχοι φωτεινοί και ολόασπροι περιμένουν τώρα τους μικρούς μαθητές, οι οποίοι κάτω από την καθοδήγηση του καθηγητή των Εικαστικών, κ. Παναγιώτη Καλούδη, και  των εκπαιδευτικών του σχολείου είναι έτοιμοι να δημιουργήσουν πάνω τους πρωτότυπες εικαστικές συνθέσεις. Και έπεται συνέχεια…

20170402_205728 MANNA 11       20170402_205754 MANNA 33

Οι γονείς μας αναλαμβάνουν δράση